Izolacja DNA z wymazów z policzka

Adresaci Uczniowie szkół średnich
Data Do uzgodnienia
Czas trwania 2 godziny zegarowe
Miejsce szkolenia Centrum Biologii Molekularnej i Biotechnologii, Instytut Biologii, Uniwersytet Szczeciński w Szczecinie, ul. Wąska 13 sala 24, Szczecin
  • Zapoznanie z metodami izolacji DNA z komórki:
    • Przedstawienie różnych metod izolacji DNA z komórki.
    • Wyjaśnienie podstawowych etapów każdej metody, w tym etapów przygotowania próbki, trawienia enzymatycznego, i oczyszczania DNA.
  • Omówienie czynników wpływających na wydajność izolacji DNA z komórki:
    • Wyjaśnienie czynników, takich jak jakość początkowej próbki, skuteczność trawienia enzymatycznego, czy efektywność procesu oczyszczania, wpływających na ostateczną wydajność izolacji DNA.
    • Podkreślenie roli odpowiedniego środowiska laboratoryjnego i precyzyjnych technik podczas procesu izolacji.
  • Praktyczne zapoznanie uczniów z zasadami izolacji DNA:
    • Organizacja praktycznej części zajęć, gdzie uczestnicy samodzielnie przeprowadzą izolację swojego własnego materiału genetycznego.
    • Skoncentrowanie się na konkretnych krokach izolacji, takich jak pobranie wymazu z policzka, trawienie enzymatyczne, i oczyszczanie DNA z wykorzystaniem wybranej metody.
Kadra Pracownicy badawczo-dydaktyczni Centrum Biologii Molekularnej i Biotechnologii IB US, posiadający wieloletnie doświadczenie w realizowaniu zajęć laboratoryjnych
  • Grupa max. 12-osobowa.
  • Koszt zajęć: 600 zł. Opłata za zajęcia laboratoryjne jest stała i nie zależy od liczby uczestników.
Kontakt Centrum Biologii Molekularnej i Biotechnologii
Instytut Biologii